6.0 Obsługa klienta

Filozofia

Tak niepowtarzalny program, jakim jest VCmaster, może być jeszcze wydajniejszy, gdy jego użytkownik ma wsparcie ze strony nienagannie działającej obsługi klienta. Od początku stworzenia VCmaster twórcy oprogramowania używają go w swoim biurze projektowym w Niemczech (Veit Christoph Ingenieurgesellschaft). Nie umiemy wyobrazić sobie pracy bez niego. Zawsze chętnie dzielimy się naszą wiedzą z innymi.

Dokumentacja programu

Użytkownik ma do dyspozycji następujące źródła informacji:

Pomoc on-line: Jednym z elementów programu VCmaster jest obszerna, przemyślana pomoc. W porównaniu z podręcznikiem ma ona tę zaletę, że łatwiej jest ją aktualizować. Poza tym umożliwia ona wyszukiwanie odpowiedzi na konkretne pytania. Wskazówki dotycząca korzystania z pomocy.

Podręcznik w formie książki: W odróżnieniu od wielu innych producentów oprogramowania nie ograniczamy się jedynie do elektronicznej wersji podręcznika. Obecnie forma ta jest dostępna w wersji angielsko i niemieckojęzycznej. Uważamy, że obie formy mają swoje zalety i doskonale się uzupełniają. Wychodząc z takiego założenia, przygotowaliśmy również drukowaną wersję podręcznika.

Filmy szkoleniowe: Krótkie animacje objaśniają działanie naszego programu (rysunek). Ułatwiają one rozpoczęcie pracy z programem. Ich obejrzenie polecamy zwłaszcza początkującym użytkownikom:

- Jak VCmaster wykonuje obliczenia?
- Jak załadować szablon?
- Z jakich funkcji można skorzystać, tworząc cyfrową dokumentację techniczną?
- Jak działa technologia t2W?
- Jak zestawić obciążenia i wyniki obliczeń w formie tabeli?

Uruchamianie: ?-Film1 ... Film(n)

Infolinia

Jesteśmy do Twojej dyspozycji. Jeżeli korzystasz z aktualnej wersji programu, możesz w każdej chwili skorzystać z naszej pomocy, kontaktując się z nami za pośrednictwem poczty elektronicznej. Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 09:00 - 15:00. Dla klientów, którzy zawarli z nami umowy aktualizacyjne lub serwisowe, dodatkowo uruchomiliśmy telefoniczną infolinię.

Aktualne informacje można znaleźć na naszej stronie internetowej.

Zamówienia i uzupełnienia

W rozdziale 6.2 znajdują się informacje, jak zamówić, uzupełnić lub zaktualizować program VCmaster.

Wskazówki dotyczące instalacji

W rozdziale 6.3 znajdują się wskazówki dotyczące instalacji i specjalnych ustawień:

- Instalacja w komputerze PC
- Ustawienia regionalne
- Wymagania systemowe